wis


Sterowanie procesami


Nasza specjalizacja to w szczególności sterowniki PLC firmy SIEMENS.
Szukasz programowalnych sterowników logicznych dla automatyki przemysłowej, oferujących redukcję kosztów oraz elastyczne systemy automatyki. Rodzina programowalnych sterowników SIEMENS udowodniła swoje osiągnięcia w dziedzinie inżynierii, mechaniki, produkcji, procesów technologicznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


LOGO!
Sterowniki LOGO! wchodzą w skład mikrosystemów rodziny SIMATIC. Są wykorzystywane w przemyśle (np. do sterowania silnikami, pompami), rolnictwie i ogrodnictwie. Znajdują również zastosowanie w automatyce budynków i domów (np. sterowanie oświetleniem, sterowanie bram, drzwi, sterowanie klimatyzacją) oraz jako zabezpieczenie maszyn i mienia.

wis LOGO!-Umożliwia sterowanie oświetleniem, roletami, żaluzjami, systemami grzewczymi i klimatyzacyjnymi oraz szeregiem innych urządzeń. LOGO! znajduje również zastosowanie w przemyśle do budowy układów sterowania i automatyzacji maszyn. Posiada dopuszczenia do zastosowań na statkach morskich. Dzięki wykorzystaniu inteligentnych sterowników LOGO! optymalizowany jest czas projektowania oraz uruchamiania instalacji. Minimalizowane są nakłady związane z wykonaniem połączeń elektrycznych w odniesieniu do konwencjonalnych sterowań budowanych na bazie przekaźników i styczników. Ważną zaletą sterowników LOGO! jest łatwość programowania. Program tworzymy łącząc ze sobą gotowe bloki funkcyjne.


SIMATIC S7-200
SIMATIC S7-200 należą do nowoczesnej rodziny rozwiązań sterowników PLC. Dzięki zwartej zabudowie, dużej wydajności oraz możliwości przetwarzania programu i procesu w czasie rzeczywistym dedykowane są producentom maszyn i urządzeń. Posiadają rozbudowane możliwości komunikacyjne, co pozwala na budowę zdecentralizowanych struktur sterowania w dziedzinie automatyki przemysłowej. Budowa modułowa sterowników SIMATIC S7-200 pozwala na jego dostosowanie do wymagań i potrzeb klienta.

wis S7-200 jest sterownikiem dedykowanym automatyzacji maszyn i urządzeń oraz przeznaczonym do tworzenia zdecentralizowanych struktur sterowania dla małych obiektów typu przepompownie, małe oczyszczalnie ścieków. Niewielkie wymiary i kompaktowa budowa modułowa predysponują SIMATIC S7-200 do zastosowań w miejscach o ograniczonej przestrzeni zabudowy. Może być łatwo dopasowany do wymagań użytkownika. Sterownik charakteryzuje się doskonałą wydajnością oraz funkcjonalnością. Obsługuje procesy w czasie rzeczywistym.


SIMATIC S7-1200
Nowość - modularny, inteligentny, wszechstronny sterownik PLC. SIMATIC S7-1200 jest nowym modułowym sterownikiem przemysłowym, przeznaczonym do małych i średnich aplikacji wykorzystywanych w automatyce przemysłowej. Główny nacisk przy projektowaniu tego systemu został położony na to, aby komunikacja paneli operatorskich SIMATIC HMI oraz sterowników SIMATIC S7-1200 była możliwie jak najwydajniejsza, zarówno pod względem wydajności przesyłania danych, jak również łatwości i intuicyjności projektowania aplikacji.

wis Dla rodziny sterowników SIMATIC S7-1200 dostępne jest bogate spektrum jednostek centralnych CPU, które można dobierać ze względu na rodzaj napięcia zasilającego (AC lub DC) bądź też ze względu na rodzaj wyjść zintegrowanych w sterowniku (wyjścia przekaźnikowe lub tranzystorowe). Z punktu widzenia wydajności i możliwości rozszerzeń są dostępne trzy jednostki centralne CPU, każda w trzech odmianach wyposażenia sprzętowego. Różnią się miedzy sobą pojemnością pamięci, liczbą wejść/wyjść, liczbą możliwych do podłączenia modułów rozszerzeń. Każda jednostka centralna CPU sterownika SIMATIC S7-1200 ma zintegrowane 2 wejścia analogowe o zakresie 0-10V DC. Sterowniki wyposażono w funkcje technologiczne zliczania, pomiarów, regulacji oraz ruchu Motion Control, które są zintegrowane sprzętowo w sterowniku. Wszystkie moduły niezależnie od ilości kanałów mają te same wymiary i ich szerokość wynosi 45 mm, co pozwala na wygodny montaż w miejscach o małej przestrzeni zabudowy.


SIMATIC S7-300
Sterowniki SIMATIC S7-300 stanowią nowoczesną i uniwersalną platformę systemu automatyki przemysłowej. Przeznaczone są do automatyzacji, maszyn, linii produkcyjnych i obiektów technologicznych. Umożliwiają budowę zarówno autonomicznych jak i opartych o sieci komunikacyjne rozproszonych układów sterowania. W układach, gdzie wymagana jest wysoka niezawodność działania, dostępne są wykonania „Fail-safe”.

wis Kompletny sterownik S7-300 składa się z modułu zasilacza, procesora CPU oraz modułów wejść/wyjść i/lub modułów komunikacyjnych i funkcyjnych. Moduły mogą być dołączane do CPU w dowolnej kolejności. Sterownik S7-300 nie wymaga „kasety”. CPU od wersji 314 mogą obsłużyć do 32 modułów. Bezpośrednio do CPU można dołączyć max. 8 modułów. Rozszerzenie odbywa się za pośrednictwem interfejsu IM365 lub IM360/361. Poszczególne komponenty sterownika mocowane są na szynie montażowej DIN. Szyna DIN zapewnia dodatkowo kompatybilność elektromagnetyczną sterownika oraz ekranowanie dla magistrali komunikacyjnej.


SIMATIC S7-400
Sterowniki S7-400 są najbardziej wydajnymi i niezawodnymi sterownikami z rodziny SIMATIC S7. Stosowane są do realizacji skomplikowanych funkcji sterowania oraz do automatyzacji dużych obiektów technologicznych. Krótki czas wykonywania programu, duża ilość pamięci oraz możliwość wykonania wersji bezpiecznej („Fail-safe”, systemy redundantne) gwarantują uzyskanie maksymalnej wydajności produkcji.

wis Sterownik SIMATIC S7-400 ma konstrukcję modułową i nie posiada ruchomych, zużywających się części mechanicznych. Jego konfiguracja sprzętowa może być optymalnie dopasowana do wymagań danej aplikacji. Poszczególne elementy systemu S7-400 montowane są w kasecie „rack” z wbudowaną magistralą „backplane”. Moduły sygnałowe mogą być umieszczane centralnie, bezpośrednio za procesorem głównym CPU lub w kasetach oddalonych. Moduły sygnałowe centralne oraz zdalne można wymieniać pod napięciem, w trakcie pracy systemu. Szybka i wydajna magistrala „backplane” sterownika S7-400 pozwala na obsługę przez główne CPU kilku procesorów komunikacyjnych. Każdy z procesorów komunikacyjnych może kontrolować niezależną sieć przemysłową, np. PROFIBUS lub PROFINET. Wykorzystanie sieci przemysłowych umożliwia podzielenie całego systemu sterowania na odrębne podsystemy np. do wymiany danych ze zdalnymi I/O, napędami elektrycznymi, panelami operatorskimi lub systemami MES. Do łączenia ze sobą kaset centralnej oraz rozszerzających (maksymalnie do 21 kaset rozszerzających) wykorzystywane są moduły interfejsowe (IM). S7-400 dodatkowo umożliwia obsługę kaset w modułami wejścia/wyjścia systemu SIMATIC S5-115U, 135U oraz 155U.


SIMATIC ET 200 CPU
Uzupełnieniem rozproszonego systemu ET200S jest wyposażenie modułu interfejsu komunikacyjnego IM151-7 w procesor do przetwarzania programu. Sprawia to, że stacja ET200S wyposażona w IM151-7 staje się autonomicznym sterownikiem, z mocą obliczeniową na poziomie CPU 314. Sterownik taki może realizować lokalne autonomiczne algorytmy sterowania, pozostając w dalszym ciągu jednostką podrzędną dla systemu sterowania całą instalacją.

wis Multifunkcjonalny, modułowy i skalowalny SIMATIC ET 200 jest najlepszą odpowiedzią na indywidualne wymagania dotyczące systemów rozproszonych wejść/wyjść. Rozproszone systemy wejść/wyjść świetnie sprawdzają się w szafkach sterowniczych, przy urządzeniach, i w obszarach zagrożonych wybuchem. Wszystkie produkty z tej rodziny mogą być zintegrowane z już istniejącymi systemami automatyki poprzez PROFIBUS lub PROFINET.




Powrót... Do góry


obrazek
Pliki do pobrania
wis